Feromonowe newsy, Użytkownicy feromonów

Jaki zapach mają feromony?

Czy feromony mają jakiś zapach? „Przecież feromony to nie perfumy i działają na poziomie podświadomym”. W ofercie Feromony.pl znajdują się jednak feromony, które wzmocnione zostały substancjami zapachowymi, przez co działają na dwóch poziomach — podświadomym (substancje feromonowe) i świadomym (substancje zapachowe). Dzięki temu ich działanie jest spotęgowane (działanie na obu poziomach: świadomym oraz podświadomym). Nie trzeba ich dodatkowo przykrywać własnymi perfumami.

Nasz ekspert – Tomasz Leśniak, przedstawił dla Was recenzję 7. popularnych feromonów zapachowych. Poznaj je koniecznie, zanim kupisz feromony.

The Edge Man

Zapach The Edge to klasyczna ziołowa mieszanka w nowoczesnym wydaniu. Świeży, a jednocześnie intensywnie męski charakter zapewniają mu nuty wetiwerii i piżmowo-ambrowa baza.

Wetiwer wybrzmiewa tutaj przykuwającą uwagę wyrazistością. Po chwili, łączy się ze spokojniejszymi nutami dębowymi, a mech otacza konstrukcję The Edge wytworną elegancją. Dzięki dużej dawce wetiweru poznajemy różne oblicza świeżości – trawiaste, cytrusowe, a momentami mentolowe. Gdy zapach przechodzi do bazy, mamy do czynienia jednocześnie z łobuzem i gentelmanem – szyprowe uderzenie zamienia się w coraz bardziej delikatny, lecz nadal przyjemnie szorstki dotyk białego piżma i ambry. Zapach w swojej ostatecznej formie staje się doskonale bilansowany przez nuty świeże i ciepłe. Zapach The Edge nasuwa skojarzenia z Vetiverem Guerlaina, jednym z najbardziej klasycznych zapachów tej długowiecznej marki. The Edge jest jednak od niego znacznie nowocześniejszy i trwalszy. Dobrze skomponuje się z garniturem managera, jak i t-shirtem nocnego łowcy. Utrzymuje się na skórze od 6 do 8 godzin. Jest jak atrybut pewności siebie, przywództwa i, sprawne narzędzie, które buduje zaufanie.

NUTY:
Głowa: ostrość wetiwerii, muszkat (do ok. pół godziny o aplikacji) – zdecydowanie.
Serce: cedr, mech, dąb (do 2 godzin po aplikacji) – elegancja i świeżość.
Baza: białe piżmo i ambra (do 10 godzin po aplikacji) – skuteczność.
Skojarzenia: Vetiver Gurlain, Declaration Cartier

Tutaj kupisz The Edge Man »

 

The Edge Woman

Zapach The Edge Woman to propozycja dla kobiet, które mają ochotę znaleźć się w ogrodzie zmysłowej i nieskrępowanej młodości. Wiecznie młode połączenie kwiatów i owocowej słodyczy.

Otwarcie zapachu obfituje w aromat figlarnej i świeżej brzoskwini, która niespodziewanie wpada w romans ze znacznie bardziej statecznym olejkiem różanym. Migoczą egzotyczne akordy. Ananas i marakuja przyciągają uwagę świeżym uderzeniem i nieskrępowaną radością!

Później, gdy czas zwalnia bieg, podążamy za zapachem do wysublimowanego ogrodu. Tutaj prym wiodą róża i konwalie, odsłaniające najbardziej subtelny wymiar kobiecości, który w tej kompozycji króluje jeszcze przez kilka długich godzin. W zapachu The Edge Woman frapuje odczucie notorycznej słodyczy życia i całkowitej wolności od trosk.

 

Spodoba się fankom kwiatowej i owocowej elegancji. Nasuwa skojarzenia z takimi perfumeryjnymi przebojami jak Clohé, Clohé czy Kenzo Flowerbomb.

NUTY:
Głowa : brzoskwinia, olejek różany, fiołek (do ok pół godziny po aplikacji – ciepło i radość.
Serce: brzoskwinia, róża, ananas, wiśnie , (do 2 godzin po aplikacji) –
elegancja i świeżość.
Baza: róża, konwalie, ambra (do 10 godzin po aplikacji) – intymność.
Skojarzenia: Clohé, Clohé czy Kenzo Flowerbomb.

Tutaj kupisz The Edge Woman »

 

Chikara

Zapach Chikary to mocny męski przekaz wymieszany z elegancką słodyczą trudno dostępnych perfum. Esencja zapachowa Chikary niemal w całości została skonstruowana z różnych obliczy piżma. Chikara jest ciężka w nutach głowy i zaskakująco wysublimowana, gdy przechodzi do nut serca.

Uderzenie animalistycznej siły jest tu potęgowane przez żarliwą moc mieszanki. Ten zapach podkreśla męski temperament i zaprasza panie do kontaktu. Jest intrygujący, oparty na silnej piżmowej nucie, która jest tutaj na przemian słodka i ostra. Prowadzi nas przez różne oblicza męskiej atrakcyjności. Zwierzęcość została tu okiełznana i wyniesiona na piedestał. Pełna piżmowych niuansów Chikara przywodzi na myśl Musc for Him Narciso Rodrigueza – nowatorską mieszankę stworzoną w całości wokół piżma (prawie nie do kupienia w Polsce!). Pasjonatom perfum zapach może skojarzyć się także z Musc Koblai Khan z ekskluzywnej pałacowej linii Serge’a Lutensa. Chikara długo utrzymuje się na skórze (około 8 – 10 godzin), choć jego oblicza nie przestają zaskakiwać.

NUTY:
Głowa: krystaliczne piżmo (do ok. pół godziny o aplikacji) – wyrazistość.
Serce: piżmo i wetiwer (do 2 godzin po aplikacji) – elegancja i świeżość.
Baza: piżmo i ambra (do 10 godzin po aplikacji) – charyzma i intryga.

Skojarzenia: Musc for Him Narciso Rodriguez, Musc Koblai khan Serge Lutens.

Tutaj kupisz feromony Chikara »
 

Relationship Magic Man

Jest to z pewnością zapach wyrazistego, interesującego mężczyzny. Pierwszy moment jest orzeźwiający, jak chwila, gdy zmęczeni zimową pogodą, wychodzimy na zewnątrz i staje się jasne, że nadeszła wiosna. Ciepła męska mieszanka, która układa się bardzo blisko skóry. Zielona mgła, która niemal w niezmienionej postaci utrzymuje się przez cały czas tej podróży. Relationship Magic Man miesza się z zapachem skóry w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że to naturalny zapach osoby, która ją nosi. To zapach, który prowadzi nas od tego, co w męskości wytrawne i szarmanckie, do najbardziej intymnych przeżyć.

Tutaj kupisz Relationship Magic Man »
 

Relationship Magic Woman

Jaki kwiat w największym stopniu oddaje magię kobiecości? Perfumiarze wiedzą to od dawna – to róża. Relationship Magic Woman przyciąga ciepłą kwiatową tajemnicą, w której właśnie róża
odgrywa główną rolę. Róża króluje wokół nas i przyciąga uwagę każdego, kto jest podatny na kobiece wdzięki. Relationship Magic Woman ma to, co w damskich perfumach urzeka nas od lat, jego esencja jest jednocześnie świeża, delikatna i zmysłowa. Przywodzi na myśl różane, perfumeryjne hity. Ubiera
kobietę w zmysłową kwiatową suknię, a lekkie morelowe przebłyski dodają jej zaskakującej frywolności.

Tutaj kupisz Relationship Magic Woman »
 

Alchemy for man

Alchemy for man to ziołowo-przyprawowy zapach, który intryguje ciepłą świeżością. Subtelnie zielone akordy wetiweru mogą być tajną bronią, która zadziała w najbardziej korzystnym dla nas momencie. Tworząca bazęambra, wygładza agresywny męski charakter, dodając mu pożądanej delikatności. Alchemy for man spodoba się mężczyznom, którzy nie przykładają dużej wagi do intensywności zapachu. Krystaliczna delikatność Alchemy jest w tym przypadku jego siłą. Tworzy sprzyjającą atmosferę w odpowiedniej chwili.

Tutaj kupisz Alchemy Man »
 

Alchemy for woman

Tworzy klimat zmysłowych kobiecych czarów, a jako zaklęć używa pachnących kwiatów

Zapach Alchemy for woman to subtelna magia pachnących kwiatów. Róża w aldehydowej otulinie potęguje wrażenie jedwabistej delikatności mieszanki. Cytrusowe przejście do mydlanej bazy oddaje to, co w kobiecości najbardziej delikatne. Kontrast subtelności z bergamotką, symbolizuje kobiecą siłę. W Alchemy for woman utrzymujący się na skórze efekt tworzy atmosferę intymnej intrygi, a aromat róży dodaje romantyzmu. Zapach bardzo osobisty.

Tutaj kupisz Alchemy Woman »
 

O autorze

TOMASZ LEŚNIAK
Ekspert zapachu. Specjalista od zapachowego wizerunku z portalu opinie-perfumy.pl
Specjalnie dla klientów Feromony.pl przygotował raport „Jak pachną feromony”.
Dowiesz się w nim, jak pachną poszczególne produkty feromonowe, takie jak: The Edge, Relationship Magic, Chikara itd. Warto podkreślić, że wszystkie te produkty dostępne są w naszym sklepie, pod adresem: feromony.pl/sklep »