Feromonowe newsy

Co mówi o Tobie zapach?

Według naukowców zapach jest nośnikiem informacji o naszym charakterze! Potwierdzają to badania przeprowadzone na grupie 200 osób we Wrocławiu.

Psycholog Agnieszka Sorokowska z Uniwersytetu Wrocławskiego pobrała próbki potu od 60 „dawców zapachu”.  Następnie próbki były wąchane przez 100 kobiet i 100 mężczyzn. Zadanie wąchających polegało na odgadnięciu osobowości „dawców zapachu”, tylko na podstawie kontaktu z ich potem.

Wąchający z niezwykłą trafnością określili, które próbki potu należą do osób o cechach dominujących. Ich opinie odpowiadały wynikom testów, które wcześniej przeszli „dawcy zapachu”. Nos okazał się równie dokładnym narzędziem do badania osobowości, co kwestionariusze psychologów.

Naukowcy potwierdzają zatem, że wraz z zapachem wysyłamy do otoczenia komunikat, informujący o naszych cechach. Co więcej wyniki badań pozwalają sądzić, że sygnał zapachowy jest równie ważny lub ważniejszy od wyglądu.

3 najważniejsze spostrzeżenia Agnieszki Sorokowskiej:

  • osoby dominujące roztaczają specyficzny, rozpoznawalny przez innych zapach;
  • rozpoznawanie dominujących kobiet i mężczyzn ma znaczenie dla doboru seksualnego;
  • cechy dominacji łatwiej wyczytać na podstawie zapachu niż zdjęcia!

Preferencje zapachowe osób wąchających. Uczestnicy, którzy wąchali próbki potu, poproszeni o wskazanie próbek o przyjemnym zapachu, wybierali pot osób dominujących. Ten zapach podobał się im o wiele bardziej niż woń neurotyków, którą niekiedy uważali za wręcz odpychającą.

Raport z badań jest dostępny na stronach PAP. Gratulujemy Pani Agnieszce wnikliwości i życzymy dalszych sukcesów. 


Jak emanować zapachem dominacji? 

Edge man and woman with box

Zapach dominacji ma konkretny skład chemiczny. Chemiczną cząsteczką dominacji jest androstenon dla mężczyzn i estratetraenol dla kobiet. Znajdziesz je w feromonach The Edge. 

The Edge sygnalizuje innym Twoją „wyższą jakość biologiczną” (wśród setki kandydatów stajesz się najlepszym towarem na rynku), co w życiu codziennym przekłada się na większe zainteresowanie u płci przeciwnej. 

Stosując The Edge, sprawiasz, że inni postrzegają Cię w sposób podświadomy jako lidera oraz osobę atrakcyjną seksualnie. Budzisz pożądanie i przyciągasz do siebie innych. 

Zamawiam The Edge »